Kalendarz księżycowy

W obecnych czasach ekologia i życie w zgodzie z naturą jest bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z produktów testowanych na zwierzętach, wybierają kosmetyki organiczne lub naturalne, a często też kupują warzywa tylko ze specjalnych upraw. Jeżeli należymy do osób, które postępują w ten sposób to powinniśmy zaznajomić się również z pojęciem jakim jest kalendarz księżycowy.

Kalendarz księżycowy nieodmiennie połączony jest z tematyką taką jak astrologia oraz prognozy astrologiczne.

Jest on oparty na poszczególnych fazach księżyca. Miesiąc liczy 29 lub 31 dni. W związku z tym, powstaje ponad jedenastodniowa różnica pomiędzy nim a kalendarzem słonecznym. Koniecznością wobec tego było ustalenie co cztery lata roku przestępnego. Kalendarz księżycowy, astrologia oraz prognozy astrologiczne wykorzystywane były już przez starożytnych Babilończyków. W wiekach późniejszych nastąpiło udoskonalenie tej formy kalendarza.
Obecnie astrologia oraz prognozy astrologiczne kojarzą się w umysłach wielu osób z zabobonami czy też nierealną magią. Kalendarz księżycowy wiąże się z tymi dwoma dziedzinami, jednakże polega na czymś innym. Opierając się na nim możemy wieść szczęśliwe i zdrowe życie. Wystarczy postępować zgodnie z aktualnymi fazami księżyca.
Istnieje wiele zasad, które określają jak hodować rośliny oraz warzywa w zgodzie z kalendarzem księżycowym, a także przewidywaniami jakimi są prognozy astrologiczne czy dziedzina wiedzy astrologia. Istnieją określone czynności, które można wykonywać przykładowo podczas pełni księżyca czy nowiu. Wtedy też plon będzie obfitszy, a zadanie wykonane dużo dokładniej. Te same zasady można stosować również w życiu. Dotyczą one wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych naszego ciała, sprawności fizycznej, a także dbałości o nasze otoczenie. Warto wspomnieć również o tym, że nawet zwierzęta wiedzą co to kalendarz księżycowy i według niego żyją. W odpowiedniej fazie księżyca wiją gniazda czy migrują. Widać zatem, iż jest to naturalna konsekwencja wsłuchania się w głos przyrody.
Dzięki zachowaniu zasad życia z fazami księżyca możemy stać się szczęśliwsi. Pomimo tego, iż dotyczą one zazwyczaj działań takich jak ścięcie włosów czy nakładanie maseczek to warto wprowadzić je na stałe do naszego życia. Egzystencja w zgodzie z naturą pozwoli nam na czerpanie z jej możliwości bez granic. Będziemy czuć się zdrowsi, bardziej energiczni i zadowoleni, nawet jeżeli będziemy mieli wiele obowiązków na głowie. Czasem warto wsłuchać się w głos natury i żyć w zgodzie z nią, a szybko się nam odwdzięczy.

Reklamy